Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Yorum Yok

Boğaziçi’nde Sporun Bir Yılı

Boğaziçi’nde Sporun Bir Yılı

| On 19, May 2016

Boğaziçi Sultans

556c20c3d79065

Takım bu sene Ünilig’de grubunu 3.olarak tamamladı.

Sultans, Pro Lig’de ise son 3 sezonun şampiyonu ve bu yıl çıktığı 4 maçın 3’ünü kazandı.

Türkiye Üniversiteler Ligi’nin son şampiyon olarak katıldığı IFAF Europe Champions Ligi’nde yoluna devam eden Sultans ilk maçını 23 Nisan’da Lisbon deplasmanında Lisboa Devils’e karşı ufak bir farkla kaybetti. Sıradaki maç ise Uçaksavar’da Sırbistan takımı Novi Sad ile oynanacak, hem eğlenceli vakit geçirmek hem Sultans’ı desteklemek için tüm sporseverleri Boğaziçi Uçaksavar Spor Tesislerine bekliyoruz.

Kürek Takımı

Kürek

Türkiye Şampiyonası Akademi Liginde mücadele veren Kürek Takımı, 1. Etap 4-(Dörttek) Erkekler 3.lüğü ve 1x Erkekler 1.liği, 2. Etap 1x Erkekler 2.liği ve 8+ Erkekler 2.liği, Final Etabı 1x Erkekler 3.lüğü, 2. Etap 2x Kadınlar 3.lüğü dereceleri elde etti.

Yelken Takımı

Uluslararası 2K yarışı, Fahri Çelikbaş Trofesi, BAU Bosphorus Cup, Sportsboat Trofesi 1.ayak, Viaport Kupası turnuvalarına katıldılar ve Delphia University Sailing Cup’ta 3.lük, Campus Cup 2016’da ve Urla Jimmy Key Cup’ta 2.lik derecelerini elde ettiler.


Hentbol Takımı

Hentbol

Eskişehir’de turnuvaya katılan hentbol takımı 4 senedir mücadele ettiği Ünilig’de talihsiz sakatlıklarla karşılaştı ve finalist Uludağ Üniversitesine elenerek grubunu 3. sırada tamamladı.

Tenis Takımı

Tenis

Tenis takımı Antalya’da turnuvaya katıldı. Erkekler mücadeleye 1. Lig’de devam edecek. Kadınlar ise Süper Lig’e tutunmayı başardılar.

Voleybol Takımları

Voleybol

Voleybolda erkekler İstanbul Voleybol 1.Lig’de verdikleri mücadelelerine artık 2.Lig’de devam edecekler. Kadınlar ise İstanbul Voleybol 2.Ligi 2.si olup 1. Lige yükseldiler.

Voleybol Kadın

Basketbol Takımı

Basketbol

Basketbolda erkekler Üniversiteler Arası Basketbol 1.Ligi ve Dubrovnik’te özel bir spor festivaline katıldılar. Ligde son 8 takıma kaldılar, Dubrovnik’te 5. oldular.

Diğer Takımlar

Plaj Voleybolunda kadınlar Halk Ligi’nde 3. oldular.

İstanbul Ligi’nde mücadelesine devam eden ultimate Frisbee İTÜ turnuvasında birinci olurlarken
Bilkent turnuvasında ise 5. sırada yer aldılar.

Antalya’da turnuvaya katılan badminton takımı maalesef gelecek yıl mücadelesine bir alt ligde devam edecek.

Futbolda erkekler Üniversiteler Ligi ve 1.Amatör Lig’de mücadele ettiler ve iki ligde de 5.oldular.

Su Topu takımı açık kümede Yedikule’de Shark adı altında mücadele ediyor. Zagreb Üniversitesinin düzenlediği etkinliğe katıldılar. KoçFest’te finallere kaldılar ve 5. Sırada yer aldılar.

Futbol

Kubilay Güneş
kubilay.gunes@boun.edu.tr

Yorum Yapın

Dinamik Gazete | Developed by ideanamic