Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Yorum Yok

Bu Kez de Kuzey Kampüs’te Bombalı Araç Şüphesi

Bu Kez de Kuzey Kampüs’te Bombalı Araç Şüphesi

| On 25, Şub 2016

23 Şubat’ta ortaya çıkan Güney Kampüs’teki bomba düzenekli araç haberlerinin ardından bugün de Kuzey Kampüs’te bomba paniği yaşandı

DSC_0022 (1232 x 816)

Saat 15.00 sularında Kuzey Kampüs otoparkta şüpheli bir araç bulunduğu gerekçesiyle K-Park ve Kuzey Otopark girişe kapatıldı. Araçlarını almaya gelenler güvenlik görevlileri tarafından durduruldu. Otopark ve K-Park’ın önü emniyet şeritleriyle kapatıldı. K-Park’taki dersler iptal edilirken dersliklerdeki öğrenciler de tahliye edildi. İlk dakikalarda olay yerine gelen sivil polisin ardından olay yeri inceleme de kampüse girdi.

Olayın ilk anlarında sivil polis olayın hırsızlık ihbarı olduğunu iddia etse de güvenlik görevlilerinden aldığımız bilgilere göre birkaç aydan beri otoparktan ayrılmayan stickersız bir araç nedeniyle operasyon gerçekleştirildi. Polisin 1 aydan beri bu aracı ve sahibini takip ettiği ve araçta bomba düzeneği bulunduğu iddia edildi.

DSC_0044 (600 x 397)

Olay yeri inceleme ekiplerinin gelmesinin ardından girişe kapalı alan genişletilerek shuttle alanına kadar emniyet şeritleriyle kapatıldı. 3. Kuzey Yurdu da görevliler tarafından boşaltıldı.

3.5 saatlik çalışmanın ardından ihbarın asılsız olduğu ve araçta herhangi bir düzeneğe rastlanmadığı açıklandı.

Aracın çekiciyle kampüsten çıkartılmasının ardındansa 3. ve 4. Kuzey Yurtları öğrenci girişine açıldı.

DSC_0053 (1232 x 816)

IMG_4252 IMG_4251

 

Şüpheli araç hakkında Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’nden gelen açıklamalar:

REKTÖRRR

 

AtbhTlx-O-YEibmv7qVUW9WzMzI8908_-T-qg84G3PtR

Yorum Yapın

Dinamik Gazete | Developed by ideanamic