Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Yorum Yok

BÜSAS İş Başında

BÜSAS İş Başında

| On 03, Şub 2016

Muğla’nın Bodrum ilçesine eğitim dalışına gelen Boğaziçi Üniversitesi Sualtı Sporları Kulübü (BÜSAS) denizden yaklaşık 3 ton çöp çıkardı.

Boğaziçi Üniversitesi Sualtı Sporları Kulübü Bodrum’a yaptıkları dalış eğitim gezisinde  deniz dibindeki kirliliği görüp, temizlik çalışması yapma kararı aldı. Bodrum Liman Başkanlığı ve Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Birimi de temizlik çalışmalarına destek verdi. Büsaslılar arasından daha deneyimli ve eğitim veren 20`si Halikarnas İskelesi ve çevresinde dalış yaparak pet ve cam şişeden çeşitli ambalaj atıklarına kadar denizden yaklaşık 3 ton çöp çıkardı. Denizden çıkartılan çöplerin genelde teknelerden denize bırakılan atıklar olduğu belirtildi.

DCIM100GOPROGOPR6407.

DCIM100GOPROGOPR6366.

(Fotoğraflar: Buğra Bulut)

BÜSAS NEDİR?

BÜSAS, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine; Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun onaylamış olduğu Uluslararası SualtıFederasyonu’nun (CMAS) standartları çerçevesinde çeşitli seviyelerde balıkadam eğitimi vermek üzere kurulmuş bir kulüptür.

093c07893b0ce4184ad69cd18d6e44b7

BÜSAS, üyelerinin okulda aldığı teorik eğitimi tamamlamak amacı ile her sene belirli tarihlerde sportif dalışa açık bölgelere eğitim gezileri düzenlemektedir. Temel   balıkadam eğitiminin   yanı  sıra   BÜSAS   üyelerinin   sualtı   alanındaki gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla sualtı fotoğrafçılığı ve irtifa dalışı gibi konularda da eğitim faaliyetlerinde bulunmaktadır.

 

Yorum Yapın

Dinamik Gazete | Developed by ideanamic