Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Yorum Yok

Dreamstalk Boğaziçi’nde!

Dreamstalk Boğaziçi’nde!

| On 27, Eyl 2016

Boğaziçi Üniversitesi Dreamstalk, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin daha fazla hayal kurmasını sağlamak ve hayallerine ulaşmaları için onları teşvik etmek amacıyla EREC (Eğitim ve Araştırma Kulübü) bünyesinde artık Boğaziçi’nde!

resim1

Dreamstalk 2013 yılında Koç Üniversitesi akademisyenlerinden Semih Yalman tarafından daha fazla hayal kurdurmak ve hayalin algısını olumluya taşımak üzerine tasarlanmış, kalıplar dışında hayal dinlemeyi amaçlayan dünyadaki ilk ve tek hayal platformudur.

Dreamstalk’un dayandığı asıl bilimsel gerçek ise bireylerin anaokulunda %98 olan hayal gücü kapasitesinin sistemler, kalıplar ve önyargılar ile üniversite çağında %2’ye düşmesi; insanların hayal kurmayı ciddi anlamda unutuyor olması.

Dreamstalk Clubs, Dreamstalk tarafından üniversitelerde kurulan ”Hayal Kulüpleri ve Toplulukları” nın bütünü. Amacı üniversite ögrencilerinin hayal kapasitelerini arttırmak ve onları daha fazla hayal kurmaya teşvik etmek; Dreamstalk vizyonunu daha geniş kitlelere aktarabilmek, Dreamstalk’un etkinlikleri sırasında ulaşamadığı öğrenci ve üniversitelere ulaşabilmek.

12933097_1730849420486268_7349865063550466452_n
Boğaziçi aslında ilk olarak Dreamstalk ve Semih Yalman ile geçen sene İşletme ve Ekonomi Kulübü tarafından düzenlenen Marka Zirvesi’nde tanıştı.

Bu sene EREC (Eğitim ve Araştırma Kulübü) çatısı altında kurulan Boğaziçi Dreamstalk’un yıl içerisinde 3 farklı etkinlik ve 1 projeyle hem Boğaziçi öğrencilerini, hem okul dışında yürüteceği faaliyetlerle çocukları,yaşlıları kısaca ulaşabileceği herkesi hayal kurmaya teşvik etmeyi hedefliyor.

Hayal kurmaya, dokunabildiği kadar farklı insanın hayallerine dokunmaya hevesli tüm Boğaziçililer yarın EREC tanışma toplantısında Dreamstalk Boğaziçi ailesine katılabilir.! (Tarih: 28 Eylül Çarşamba Saat:18:00 Kuzey Kampüs ETA B binasının alt
katındaki ETA B1 odası)

is3hc6
Hayal et ki; ol! Unutma; hayalin kadarsın… Semih Yalman

Yorum Yapın

Dinamik Gazete | Developed by ideanamic