Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Yorum Yok

Kampüsten Kısa Kısa

Kampüsten Kısa Kısa

| On 07, May 2016

Melike Evcil
melike.evcil@boun.edu.tr

Müge Boyacı
muge.boyaci@boun.edu.tr

Hocama Dokunma!

Boğaziçi Üniversitesi, 15 Mart tarihinde hakkında tutuklama kararı çıkarılan Psikoloji Bölümü öğretim üyesi Esra Mungan’ın yalnız olmadığını göstermeye devam ediyor. İlk olarak 15 Mart tarihinde Kuzey Kampüs’te bir forum düzenleyen Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, 16 Mart Çarşamba günü ise GKM Ayhan Şahenk Salonu’nda toplanarak Esra Hoca’nın kürsüsünün boş kalmasını engellediler. 29 Mart’ta da Boğaziçi Üniversitesi hocaları, öğrencileri ve çalışanları akademisyenlerin tutukluluklarının devamı yönünde verilen kararı Güney Meydan’dan Etiler Kapısı’na yürüyerek protesto ettiler ve hocalarının yanında olmaya devam edeceklerini bir kez daha gösterdiler.

Boğaziçi Üniversitesi Akademisyenlerinden Basın Açıklamasıakademisyenler

Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyeleri de meslektaşları Esra Mungan’ı yalnız bırakmadılar. 17 Mart’ta toplanan Akademik Genel Kurul’da alınan kararla bir basın açıklaması yaptılar. Güney Kampüs Meydanı’nda yapılan açıklamada Esra Mungan, Kıvanç Ersoy ve Muzaffer Kaya’nın serbest bırakılması talep edildi.

ÖTK Ödülleri Sahiplerini Bulduötk ödülleri

Öğrencilerin oylarıyla belirlenen ÖTK ödülleri “BUakşam”da 4 Nisan günü Boğaziçi mensuplarına verildi. Albert Long Hall’de gerçekleşen geceye Deniz Tekin, Popapella Pop Korosu ve Can Kuseyri’nin performansları renk katarken kazananlar ise şöyle:

En Sevilen Akademisyen Ödülü: Doç. Dr. Mehmet Nafi Artemel
Akademisyen Özel Ödülü: Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu
En Sevilen Mezun (Müzisyen) Ödülü: Teoman
En Sevilen Mezun(Oyuncu/Müzisyen) Ödülü: Cem Yılmaz
Mezun Özel Ödülü: Barış Tansever
Öğrenci Özel Ödülü: Deniz Tekin
En Sevilen Çalışan Ödülü: Hayri Taşpınar
Çalışan Özel Ödülü: Ejder Karahan
En Sevilen İşletme Ödülü: Çatı Restaurant
En Sevilen ÖTK Projesi: Kahvaltı Çeşidinin Artırılması
En Sevilen Hayvan Dostumuz: Çeyrek Efe
En Sevilen Kulüp Ödülü: BÜYAK
En Sevilen Spor Takımı: Boğaziçi Sultans

Zeybek Ekibi Final Yolundaboğaziçi zeybek

Boğaziçi Zeybek Ekibi, Ordu Üniversitesi’nde gerçekleşen stilize dal yarışmasında Ağır Zeybekler Grubu 1.si ve stilize dal bölge 3.sü olarak Antalya’da yapılacak Türkiye Finalleri’ne katılma hakkı kazandı.

BU 409 Kampüsten Kariyere Seminer Dizisi

20 yıldır BÜMED tarafından düzenlenen BU409 – Kampüsten Kariyere Seminerleri bu yıl 11-15 Nisan tarihleri arasında BÜMED Seminer Salonunda gerçekleşti.. 11 Nisan’da “Pazarlama”, 12 Nisan’da “İnsan Kaynakları”, 13 Nisan’da “Farklı Kariyerler”, 14 Nisan’da “Girişimcilik”, 15 Nisan’da “Finans/Danışmanlık” başlıkları altında alanında uzman kişiler tarafından 17.00-20.00 saatleri arasında verilen seminerlere 4 gün katılım gösteren öğrencilere sertifikaları verildi.

Mithat Alam Film Merkeziangelopoulos

Mithat Alam Film Merkezi’nde Beyazperdede İzlenmesi Gereken Filmler seçkisi devam ediyor. 4 Nisan-2 Mayıs arası her pazartesi saat 19.00’da sanatsal sinemanın en önemli çağdaş isimlerinden Angelopoulos’un filmlerini izlemeniz mümkün.

Gupse Özay ve Sarp Apak Boğaziçi Marka Zirvesi’ndeydi!gupse özay sarp apak

Merakla beklenen Boğaziçi Marka Zirvesi 9-10 Nisan tarihlerinde Albert Long Hall’de gerçekleşti. İşletme ve Ekonomi Kulübü Satış ve Pazarlama Alt Kurulu’nun bu sene 3.sünü düzenlediği etkinliğe marka ve pazarlama sektörünün önde gelen isimleri katıldı. P&G, Colgate Palmolive, Danone Nutricia, KPMG ve Reckitt Benckiser gibi markaların sponsor olduğu zirvede açılış konuşmasını yapan Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ürün vaatleri ve marka olmak konularını anlattı. Marka Konseyi Başkanı Güven Borça ise “Türkiye’nin marka potansiyelini nasıl ateşleriz?” sorusunu cevaplarken Türkiye’den bir dünya markası çıkmasının mümkün olup olmadığı üzerinde durdu. Katılımcıların heyecanla beklediği “Bireysel Marka Yaratmak” konulu keyifli oturumda Gupse Özay ve Sarp Apak öğrencilerin sorularını cevapladı. Dreamstalk oluşumunun “Hayalin Kadarsın” adlı interaktif oturumu zirveye renk kattı.

Yorum Yapın

Dinamik Gazete | Developed by ideanamic