Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Yorum Yok

Şubat’ta SineBU

Şubat’ta SineBU

| On 02, Şub 2016

SineBU bu ay da birçok festival ve Oscar adayı filmleri sinemaseverlerle buluşturuyor. Bahar döneminin başladığı, derslerin yoğunlaşmadığı bu dönemde SineBU kampüste güzel vakit geçirmek için güçlü bir alternatif.

Şubat ayı SineBU Programı:

Fransa’nın Oscar adayı Türk filmi Mustang Şubat ayı sonunda tekrar SineBU’da!

CZzKjTPWkAAh-Mo

 

İşte Şubat ayında gösterime girecek birbirinden kaliteli filmlerden bazıları:

Youth

2000x1400xyouth.jpg,qitok=tNR-OP8f.pagespeed.ic.WeDs4PSvAy
En iyi film dalında Avrupa Film ödüllü Youth, iki eski arkadaş olan Fred ve Mick, Alpler’deki tatil maceralarını anlatıyor.Besteci ve şef Fred (Michael Caine) emekli olmuştur. Yönetmen Mick ise (Harvey Keitel) hala çalışmaktadır. Artık hayatlarının sonlarına yaklaşmış olan iki adam, otelde geçirdikleri süre boyunca etraflarındaki her şeye merak duygusuyla bakmaktadır. Mick son büyük başyapıtının senaryosu üzerinde hırsla çalışmaktadır, ancak Fred’in emeklilikten vazgeçmeye niyeti yoktur. Ancak onun kariyerine devam etmesini isteyen biri çıkacaktır. 

 

Suffragette

Diren-film-izle-diren-filmi-izle

Sarah Gavron’ın ikinci uzun metrajlı kurmacası, tarihin ilk feminist hareketlerinden birini başlatan kadınların, gittikçe acımasızlaşan hükümete karşı yürüttükleri mücadeleye odaklanır. Gizli buluşmalarla bir araya gelen bu grubun üyeleri işçi sınıfı kadınlarıdır ve hareketin ilk safhalarında barışçıl yöntemler izlerler. Ancak hem çalışma koşulları hem de kişisel hayatları için verdikleri eşitlik savaşı, zamanla daha radikal bir boyuta taşınmak zorundadır. Film bu ekibin bir üyesi olan Maud’un hikayesini ele alıyor.

Louder than Bombs

louder-than-bombs_130839492168787425

Joachim Trier’in yönetmenliğini üstlendiği film büyük bir ailenin yaşadığı acı bir kayıbın ardından; bu çetin süreci aşma çabasını perdeye taşıyor. Filmin başrollerini Jesse Eisenberg, Isabelle Huppert, David Strathairn, Gabriel Bryne ve Amy Ryan paylaşıyor.

Look of Silence

indir

Endonezya’da yaşanan soykırımdan sağ kurtulmayı başaran bir aile, aile üyelerinden birinin ölümünden sorumlu olan adamlarla yüzleşir… Yönetmen Joshua Oppenheimer’ın 2012 tarihli 2012 belgeseli The Act of Killing, dünya çapındaki festivallerde çok ses getirmiş ve Oscar adayları arasına da girmişti. Aynı tarihi olay üzerinden ilerleyen ikinci film, bu sefer soykırım mağduru bir aileyi odak noktasına alarak, yaşanan acıları tüm çıplaklığı ile yeniden beyazperdeye taşıma amacı güdüyor. Filmin yapımcılığını ise Signe Byrge Sørensen üstleniyor.

 

Tags

Yorum Yapın

Dinamik Gazete | Developed by ideanamic