Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Yorum Yok

Zor Bir Diyalog

Zor Bir Diyalog

| On 29, Şub 2016

Boğaziçi Üniversitesi ve Kültürlerarası Diyalog için Arditi Vakfı, “Zor Bir Diyalog” isminde bir öykü yarışması düzenliyor. Yarışmaya göre katılımcılar, 2025 yılında Cenevre Üniversitesinde karşılaşan biri Türk diğeri Ermeni, iki öğrencinin hikâyesini yazmakla yükümlüler. Bu öğrenciler kim? Hikâyeleri ne? Hangi düşünceleri paylaşıyorlar? Hangi düşünceleri saklıyorlar? İlişkileri nasıl ilerliyor? “Zor bir diyalog”, bu soruların cevabını arıyor.

“Zor bir diyalog”un amacı tümüyle sanatsal. Yazının edebi nitelik kazanması için her bir katılımcının kendisini diğer karakterlerin yerine koyabilmesi önemli. Ayrıca katılımcılar karşısındaki karakterin fikir ve değerlerine katılmasalar bile onu anlamak için ellerinden gelenin en iyisini yapmaları beklenmekte.

Hikâye dili İngilizce veya Türkçe olabilir. Yazılar yaklaşık 2500 kelimeden oluşmalıdır.

Boğaziçi Üniversitesi, Ermenistan Amerikan Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, İstanbul Şehir Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve Erivan Devlet Üniversitesi ile işbirliği içinde olan yarışmaya söz konusu üniversitelerde okuyan öğrenciler katılabilecek. Her üniversite jürisinin kendi içinde değerlendireceği yarışmanın birincisi 2000 ABD doları, ikincisi 1000 ABD Doları, üçüncüsü 500 ABD Doları ödül kazanacak. Ayrıca 6 üniversitenin birincileri uluslararası jüri tarafından değerlendirilecek ve uluslararası jüri birincisi ek olarak 5000 ABD doları ile ödüllendirilecek.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, eserlerini fictioncontest@boun.edu.tr adresine gönderebilir, veya BOUN kullanıcı adı ve şifreleriyle https://apps2.boun.edu.tr/fictioncontest/ linkinde yer alan başvuru formunu kullanarak yarışmaya katılabilirler. Yarışmaya son başvuru tarihi 30 Nisan 2016. Dosyanın içine isim, telefon ve mail adresinizi eklemeyi unutmayın.

Elif Sabah Erkul

elif.erkul@boun.edu.tr

Yorum Yapın

Dinamik Gazete | Developed by ideanamic